“Kepsut’u dinliyor, birlikte yönetiyoruz.”

Kırsal Destek Programları

Kırsal destek programları kapsamında çiftçilerimize destek amacıyla programları çerçevesinde aşı,tohum,koç ve kuz dağıtımlar yapılmaktadır.

Tohum Bizden, Hasat Sizden"

Kepsut Belediyesi olarak ilçemiz çiftçisine tohum desteğimiz başladı.

Dünyanın içinde bulunduğu küresel gıda sıkıntısı hepimizi ilgilendiriyor. Bizler Tarım ve Hayvancılık alanında çiftçimize her daim desteğimizi arttırarak geldik fakat bu küresel sıkıntılarda daha da fazla bu konuda çalışmamız ve üretmemiz gerektiğini bir kez daha anladık. Belediyemiz ve KESPİT kooperatifimiz olarak tarım ve hayvancılık yapan üreten çiftçimizi daha fazla desteklemeye devam edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde başlattığımız ve devam eden AŞI projesi çiftçimize büyük katkı sağlayacak, aynı zamanda bugün başlattığımız yeni proje ile ilçemizde üretim yapan çiftçilerimize Tohum desteğimiz ile üretime katkı sağlayacağız.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz kayıtlı yaklaşık 2100 çiftçimizi kapsayan destek projemiz başvuru yapan yaklaşık 700 mısır üreticisine tohum desteği ile başladı ve arpa, buğday, yulaf gibi tohumlarla destek sağlanarak tohum dağıtımları devam edecek.