İsmail CANKUL

Kepsut Belediye Başkanı

 

ÖZGEÇMİŞİ

        10 Nisan 1969 tarihinde Kepsut’ta doğdu. İlk, Orta, Lise eğitimini Kepsut’ta tamamladıktan sonra, Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknikleri Bölümünü bitirdi ve çalışma hayatına atıldı. 1989 yılında Bilecik ve Adana’da vatani görevini tamamladıktan sonra 1991 yılında ticaret hayatına atıldı. Oto yedek parça ticareti üzerine işyeri mevcut olup halen ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

        14 Kasım 2001 tarihinde Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan aktif siyasi hayatına 22 Mayıs 2003 ile 9 Şubat 2006 tarihinde yapılan olağan kongrelerinde iki dönem AK Parti Kepsut İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

        11 Ekim 2008 tarihine kadar İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

        29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimi ile 1. Dönem, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler yerel Seçimleri İle 2. Dönem Belediye Başkanı seçildi ve halen Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

        İyi derecede Rusca bilen İsmail CANKUL, evli (eşi ev hanımı) oğlu (Avukat), kızı (Üniversite Öğrencisi) olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

 

Kepsut Belediye Başkanlığı Resmi Web Sayfası 2016 @ Web Design by İLTAWEB